HELSINKI -RIGA -TALLINN

Helsinki_skyline_sommer_mit_Dom

Riga Tallinn Helsinki Turu

  • Tarih : 6-11 Temmuz 2014
    25-30 Temmuz 2014
    17-22 Temmuz 2014 / 30 Ağustos-4 Eylül 2014
  • Süre : 5 GECE 6 GÜN
  • THY ile 5 gece 6 günlük Riga Tallinn Helsinki Turu. Baltık turlarında 11 yıllık deneyime sahip uzman ekibimizin hazırladığı turlarımıza katılarak bu etkileyici coğrafyayı bizimle keşfedin! Eşsiz mimarileri, Arnavut kaldırımlı sokakları, göğe uzanan kuleleri, şirin cafeleri ve renkli gece hayatıyla Baltık Başkentleri sizleri bekliyor…AFİŞE TUR FİYATINA HAVALİMANI VERGİSİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI ÜCRETİ DAHİLDİR.

 

[tabs class=”small_tabs”][tab title=”Program”]

1. Gün : İstanbul-Riga
THY’nin tarifeli seferiyle saat 11:45’te Riga’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Riga‘daki rehberimizle buluşuyoruz. Otelimize yerleştikten sonra şehir turumuz başlıyor. 1201 yılında kurulan Riga şehir turunda, Old Town denilen tarihi merkezdeki şehrin dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter’s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Şehir turunun ardından serbest zamanımız oluyor.

2. Gün : Riga
Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için ekstra Sigulda Turumuz başlıyor. Riga’ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası’nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri’nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek. Turun bitiminde Riga’ya geri dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için ise ekstra Jurmala turumuz başlıyor. Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya’nın sayfiye bölgesi ziyaret ediliyor. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri’nin en ünlü SPA otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezi Jurmala… Hava kirliliğini önlemek amacıyla araba girişlerinin ücretli olduğu bu şirin sahil kasabasında dilerseniz ünlü SPA’larının tadını çıkartabilirsiniz. Dilerseniz yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Riga’ya geri dönüyoruz.

3. Gün : Riga – Tallinn
Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Estonya’nın başkenti Tallinn’e hareket ediyoruz. Yol üstünde Estonya’nın yazlık kasabası olan Parnu’da mola veriyoruz. Estonya’nın ormanları içinde devam eden yolculuğumuz sonrasında Tallinn’e varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleşmenin ardından Tallinn şehir turumuz başlıyor. En iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO’nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz ve Toompea Tepesi’nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra St. Nicholas Kilisesi’ne geçiyoruz. Şehir turunun bitiminde serbest zamanımız oluyor.

4. Gün : Tallinn
Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için ekstra Rocca Al Mare turumuz başlıyor. Avrupa’da sayısı az olan açıkhava müzelerinden In Rocca–Al-Mare turunda 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu açıkhava müzesi, 18.yy dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi, köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya’nın geçmişine tanık ediyor. Birbirinden farklı evlerde, eski dönem Estonyalılar’ın yaşantısı teatral olarak anlatılıyor. Turumuzun ardından şehir merkezine geri dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimizle akşam yemeğimizi almak üzere Viking Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Viking yaşam tarzını yansıtan bu şirin restoranda ok ve balta atma, mancınık kullanma gibi aktiviteleri deneyimleyeceğiz. Bu heyecan ve eğlence dolu dakikaların ardından akşam yemeğimizi yiyoruz. Sonrasında şehir merkezine geri dönüyoruz.

5. Gün : Tallinn – Helsinki
Kahvaltının ardından Helsinki’ye doğru yola çıkıyoruz. Tallinn’den feribotla 2 saatte ulaşacağımız Baltıkların gururlu kızı Helsinki bizi tüm ihtişamıyla karşılıyor. Finlandiya’nın başkenti Helsinki, 300’den fazla gölleri, birbirinden güzel takım adaları ve tarihi binaları ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Otelimize yerleştikten sonra Helsinki şehir turumuz başlıyor. Helsinki şehir turunda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli gezip göreceklerimiz arasında yer alıyor. Sonrasında serbest zamanımız oluyor. Arzu eden misafirlerimiz için ise ekstra Sumenlinna Kalesi Turu başlıyor. Sumenlinna, Finlandiya’nın en önemli tarihi askeri yapılarından biridir. Helsinki yakınında yer alan ada üzerinde kurulu kale, 18. yüzyılda İsveçliler tarafından yapılmış. 1991 yılında UNESCO tarafından “Dünya Mirası” listesine alınan kaleye teknelerle gidiyoruz. Kale çevresinde 850 kadar kişinin yaşadığı bu ada oldukça ilginizi çekecek. Geceleme Helsinki’de.

6. Gün : Helsinki – İstanbul
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yaptırıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zamanımız oluyor. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Porvoo turumuz başlıyor. Porvoo turumuzda eski şehir, şehir meydanı ve Porvoo Katedrali’ni geziyoruz. Kültürel açıdan harika bir atmosfere sahip Porvoo, turizm dışında ticaret ve hizmet sektörü ile de Finlandiya’nın önemli bir şehridir. Küçük Porvoo, Finlandiya’nın en eski ikinci şehri olup, Helsinki’nin 50 km. doğusunda bulunmaktadır. 1346 yılında kurulan şehir, Ortaçağ Arnavut kaldırımı sokakları, kafeleri, restoranları, müzeleri, galerileri ve butikleri ile de çekici bir bölgedir. Dar yolları ve renkli tuğla depoları ile ünlüdür. Finlandiya’nın en büyük şairi olan Johan Ludvig Runeberg’in evi de Porvoo’da yer almaktadır. Turumuz sonrası şehir merkezine geri dönüyoruz. Sonrasında Helsinki Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY’nın tarifeli seferi ile saat 18:25’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçuşun ardından saat 21:50’de İstanbul’a varıyoruz.

[/tab][tab title=”Detay”]

REHBERLİK HİZMETİ HAKKINDA
Bu turumuzda misafirlerimizi Riga’da yaşayan yerel Türk rehber karşılamaktadır. Tüm rehberlik hizmetleri yerel rehberler tarafından verilmektedir.

REZERVASYON HAKKINDA
Turumuza hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar rezervasyon alınmaktadır. Daha az zaman kala olan taleplerde vizenin yetişip yetişmememe durumu belirleyici olur. Sitede afişe edilen tarihler o tarihte turda halen yer olduğu anlamına gelmez. Kontenjan durumu ile ilgili güncel bilgiyi ofisimizi arayarak telefonla öğrenebilirsiniz.

EKSTRA TURLAR HAKKINDA

RIGA

Şehir Turu Ücretsiz
1201 yılında kurulan Riga’nın şehir turunda, Old Town denilen merkezdeki şehrin tarihi dokusuna tanık olacağımız önemli yapıları ziyaret ediliyor. St. Peter’s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi , Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız artnoveau stilinde yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor.

– See more at: http://www.deepnature.com/yurtdisi-turlari/Riga-Tallinn-Helsinki-Turu/424#sthash.H7GOkJsa.dpuf

[/tab][tab title=”Fiyat”]

TUR FİYATI

6-11 TEMMUZ 2014
Kredi kartı ile peşin ve anlaşmalı kartlara taksitli 539 EURO
Nakit veya banka havalesiyle peşin ödemede 499 EURO
* Fiyatlarımıza zorunlu seyahat sigortası dahildir.

25-30 TEMMUZ 2014
Kredi kartı ile peşin ve anlaşmalı kartlara taksitli 685 EURO
Nakit veya banka havalesiyle peşin ödemede 649 EURO
* Fiyatlarımıza zorunlu seyahat sigortası dahildir.

DİĞER TARİHLER
Kredi kartı ile peşin ve anlaşmalı kartlara taksitli 639 EURO
Nakit veya banka havalesiyle peşin ödemede 599 EURO
* Fiyatlarımıza zorunlu seyahat sigortası dahildir. – See more at: http://www.deepnature.com/yurtdisi-turlari/Riga-Tallinn-Helsinki-Turu/424#sthash.H7GOkJsa.dpuf
[/tab][/tabs]

Hatırlatmalar
:: Bu tura katılım için tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve Schengen Vizesi gerekmektedir.

:: Tur Rehberi hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde düzenleme yapabilme hakkını saklı tutar.
[tfuse_reservationform tf_rf_formid=”26″]